• Ski LuciferSjezdovka
 • Ski LuciferSjezdovka
 • Hospůdka U VlekuHospůdka s pohledem na sjezdovku v létě
 • Hospůdka U VlekuHospůdka a půjčovna lyží
 • Roubenka Pod VlekemUbytování u sjezdovky Ski Lucifer
 • Roubenka Pod VlekemUbytování u sjezdovky Ski Lucifer
 • Penzion NikyUbytování v soukromí
 • Penzion NikyUbytování v soukromí
 • Chata U VlekuChata nad sjezdovkou Ski Lucifer
 • Chata U VlekuChata nad sjezdovkou Ski Lucifer
Ski Lucifer1 Ski Lucifer2 Hospůdka U Vleku3 Hospůdka U Vleku4 Roubenka Pod Vlekem5 Roubenka Pod Vlekem6 Penzion Niky7 Penzion Niky8 Chata U Vleku9 Chata U Vleku10

Liberec a Jablonec nad Nisou - tipy na výlet

Pokud se Vám opravdu bude chtít si o dovolené z Josefova Dolu "někam vyrazit" nebo bude špatné počasí, určitě se vyplatí výlet do Liberce či Jablonce. V obou městech najdete kina, divadla, diskotéky a dobré restaurace. Kromě toho bychom ale chtěli připomenout:

 • Aquapark v LiberciPřibalte plavky!
  Jak Liberec tak Jablonec mají skvělé městské bazény s dlouhými tobogány, saunami atd. V Liberci navíc najdete zábavní centrum Babylon a v něm Aquapark. Do tohoto vodního ráje s neobvyklými atrakcemi a zajímavým dekorem míří děti i dospělí z daleka. Pokud už jednou budete v okolí, stálo by to za výlet. Všichni místní se ale shodují, že opravdoví plavci si mnohem víc užijí v městském bazénu v Jablonci, kde je levněji a o atrakce také není nouze.
 • bílí tygři v Liberecké ZOONezapomeňte na zvířátka!
  Liberecká ZOO je skutečnou raritou a v létě roku 2002 se zde narodila dvě krásná bílá tygřata. Ale i bez nich je Liberecká ZOO výjimkou. Je totiž nejstarší v České Republice a její neobyčejně krásné prostředí stejně jako zdraví zvířat a chovatelské úspěchy stojí za pozornost. Kromě bílých tygrů se těší velké popularitě šimpanzi s filmovou hvězdou Terezou a velkou legraci můžete zažít u krmení lachtanů.
 • okolí Botanické zahrady v LiberciNěco pro milovníky květin!
  I naproti ležící liberecká Botanická zahrada je vyhlášená svými skvosty jako jsou orchideje, kaktusy a masožravé rostliny. Raritou je ovšem Viktorie královská - leknín, jehož list unese na hladině i desetileté dítě. Viktorie rozkvétá jen na jedinou noc za celý rok a to je pak otevřeno 24 hodin denně.
 • Ještěd v Liberci nemineteJeště Jestěd!
  Ještěd v Liberci rozhodně neminete. Je dominantou celých hor - a výlet na vrchol Ještědu zaujme nejen děti, ale i milovníky moderní architektury. Za moderní víceúčelovou stavbu ve tvaru hyperboly dostal architekt K. Hubáček světovou Perretovu cenu, kterou si tenkrát ale nesměl osobně vyzvednout. Kromě tvaru Vás určitě zaujmou technické parametry této pozoruhodné stavby, která vzhledem ke své pozici na vrcholku hory musí odolávat extrémům počasí.

  Cesta lanovkou na vrchol a výhled opravdu do daleka stojí za to. Z vyhlídkové terasy je za dobrého počasí vidět údajně až do Prahy - ale takhle dobré počasí asi nebylo už dlouho :-) Parta Libereckých nadšenců pořádá pravidelný novoroční výstup na Ještěd. Pokud máte dobrou fyzičku a neslavili jste příchod nového roku příliš zhurta, můžete se připojit. Všichni ostatní nechť vyjedou lanovkou nahoru a užijí si sestup zalesněnou krajinou.

Kontakty

Ski Lucifer
Ing. Jaroslav Morávek
Josefův Důl 358
468 44 okr. Jablonec nad Nisou
Česká Republika

Mobil: +420602879598

    Rezervace Niky a Roubenka:

viz Rezervační formulář v Kontaktech

+420 777 847 936

              

       Rezervace U Vleku:

                ubytovaniuvleku@gmail.com

+420 606 217 365      

 

Počasí

Počasí radar

^